واحدهای اجرایی

دانشگاه سبز 4 زير مجموعه دارد  که عبارتند از : واحد علمی- واحد نشریه واحد کنفرانس واحد روابط عمومی .

واحد علمی:

بیشتر اعضای اصلی این واحد را  دانشجویان کارشناسی ارشد، گرایش محیط زیست در رشته های مهندسی شیمی و مهندسی عمران تشکیل می دهند.اعضای این واحد تلاش مي كنند تا با جمع آوری بانک اطلاعاتی جامع راجع به محيط زيست و در اختیار قرار دادن آن برای علاقه مندان، زمینه ی آشنايي بيشتر با علم محيط زيست و چالش هاي موجود در اين عرصه را فراهم كند و روز به روز بر علاقه مندان به محيط زيست بي افزايد. انجام پروژه در زمينه محيط زيست از ديگر وظايف واحد علمي مي باشد تا بتواند بدين وسيله به رسالت گروه دانشگاه سبز  در زمینه  حفاظت از محیط زیست کشور عمل شود.

واحد نشریه:

وظیفه ی اصلی این واحد، اطلاع رسانی در تمام زمینه های مرتبط با محیط زیست می باشد و در قالب مجله اي به نام نگاه سبزكه هر 2 ماه يك بار منتشر مي شود تحقق مييابد. اين مجله از چهار قسمت اصلی : محيط زيست و دانشگاه، صنعت سبز، اخبار و دانشگاه سبز تشكيل شده است. همانطور كه از اسم اين قسمت ها مشخص است در بخش محيط زيست و دانشگاه به وضعيت آكادميك محيط زيست و سطح علمي دانشجويان و اساتيد پرداخته  و مشكلات اين حوزه بررسي مي شود. در بخش صنعت سبز گزارشات و مقالات علمي گوناگون از وضعيت استاندارد هاي صنايع و راه حل هاي بهبود آن ارائه مي گردد. در بخش اخبار، رويداد هاي مهم حوزه محيط زيست به همراه اطلاعاتي از همايش ها و جشنواره هاي پيش رو در منظر مخاطبين نشريه قرار مي گيرد و در نهايت در بخش دانشگاه سبز به معرفي دانشگاه سبز و فعاليت آن پرداخته مي شود.

واحد کنفرانس:

بدون شک، يكي از راههاي افزايش سطح دانش و ايجاد دغدغه در ميان تمامي فعالين حوزه محيط زيست برگزاري همايش، سخنراني ، كنفرانس، نمايشگاه و كارگاه هاي آموزشي است. واحد کنفرانس ، وظیفه ی برگزاری کنفرانس ها و نمایشگاه های داخلی و بین المللی و کارگاه های آموزشی را بر عهده دارد.در همين راستا واحد كنفرانس متولي غرفه دانشگاه صنعتي شريف در نمايشگاه بين المللي گرديد و امید است علاقه مندان با دیدار از اين غرفه ، آشنایی بیشتری با این گروه پیدا کنند.

 

واحد روابط عمومی:

می توان گفت مهم ترین وظیفه را این واحد بر عهده دارد وآن هماهنگی بین واحدها و دبیر و همچنین برقراری ارتباط با دانشگاه و سازمان ها وشرکت های مختلف می باشد. از تمامی علاقه مندانی که به نحوی می توانند با این گروه همکاری کنند،درخواست می شود به آدرس زیر مراجعه کنند یا از طریق پست الکترونیک با ما تماس داشته باشند.

آدرس:تهران، خیابان آزادی، دانشگاه صنعتی شریف، ساختمان شهید رضایی، اتاق19

آدرس وب سایت:http://sabz.sharif.edu

پست الکترونیک:

شماره تماس: 02166165827