تاکنون فعالیت های پراکنده و متنوعی در زمینه مدیریت انرژی و حفظ محیط زیست در دانشگاه صنعتی شریف به انجام رسیده است. به طور مثال می توان به طرح اتوماسیون اداری در واحدهای مختلف دانشگاه، برگزاری سمینارها و همایش های منظم توسط گروه سیستم های انرژی، الزامی شدن رعایت ایمنی در محیط های کارگاهی و آزمایشگاهی و مواردی از این قبیل اشاره نمود. در سال 1384 با تعریف پروژه مديريت انرژي، مواد و حفظ محيط زيست در دانشگاه صنعتي شريف (مديريت سبز)، تصمیم بر آن شد که این فعالیت ها به طور منسجم و هدفمند و برپایه نتایج تحقیق ذکرشده که مختص دانشگاه صنعتی شریف می باشد، برنامه ریزی و سازماندهی شود.

لازم به ذکر است که نتایج تحقیق ذکر شده، علاوه بر ایجاد یک دید مناسب از وضعیت میزان مصرف انرژی و مواد در دانشگاه، نقش اساسی در برنامه ریزی آینده سبز دانشگاه را بر عهده دارد. از همین رو این نتایج به طور خلاصه و به منظور آشنایی شما عزیزان، در چندین شماره از خبرنامه دانشگاه سبز، ارایه می گردد.

پس از پایان پروژه و در اردیبهشت ماه سال 1385، کمیته سبز دانشگاه زیر نظر ریاست محترم دانشگاه تشکیل شد. هدف اصلی این کمیته ارایه راهکارها و سیاست های اجرایی در راستای بهینه سازی مصرف انرژی، مواد و هم چنین حفظ و بهبود محیط زیست و نظارت بر حسن اجرای آن ها در سطح دانشگاه می باشد.

البته ذکر این نکته ضروری می باشد که رسالت و اهداف دانشگاه سبز تنها در سایه حمایت های یک کمیته محقق نخواهد شد و نه تنها نیازمند مشارکت دانشجویان، بلکه تمامی دلسوزان و علاقمندان به مدیریت سبز در جامعه می باشد. از همین رو از شما دوست عزیز خواهشمندیم دانشگاه سبز را متعلق به خود بدانید و با بیان نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده، آن را در ادامه راه یاری فرمایید.

به منظور آشنایی از عنوان برنامه های اجرایی حال حاضر و یا آینده دانشگاه سبز، اینجا را کلیک نماید.